1/2" Custom Embossed Silicone Bracelet
Product name : 1/2" Custom Embossed Silicone Bracelet
Model No. : SP0739
Price : $0.13 and up
Products Category: > Apparel&Wearables
| Product name | 1/2" Custom Embossed Silicone Bracelet |
| Themes | Sports, Beauty, Health Care, Trade Show, Eco Friendly |
| Product Colors | "Black, Red, Blue, Yellow, Green, Orange, Gray, Pink, Purple, White, Brown |
| Materials | Silicone |
| Sizes | 8" L x 1/2" W |
| Imprint Methods | Embossed |
| Imprint size | 3" x 1/4" |
| Price Include | 1 color 1 side 1 location |
| Packaging | Poly bag |
| Units/Ctn | 2500 |
| Weight/Ctn(lbs.) | 32 |
| Production Time | 7-9 |
Premium 100% silicone rubber. Embossed bracelets have their imprint raised out of the bracelet with no color for the imprint. Bracelets are available in adult, middle, youth and kids sizes, ranging from 6"- 8". These bracelets can be used for any event, Promotions, Fundraiser, Sports, Awareness, Parties, Memories, Seasons, Multi-purposes etc.
| Quantity | Pricing C |
| 100 | $0.47 |
| 1000 | $0.20 |
| 5000 | $0.17 |
| 25000 | $0.15 |
| 50000 | $0.13 |
Send Inquiry :
Related Products :
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
Products Category
Featured Products
Contact Us
Name: Johnson ; Steve ; David ;
Tel: 669-247-5634
Fax: 669-247-5634
Add: 3162 MARTEN AVENUE , SAN JOSE , CA 95148












