1/2" Color Filled Wristband/Debossed Ink Filled
Product name : 1/2" Color Filled Wristband/Debossed Ink Filled
Model No. : SP0738
Price : $0.17 and up
Products Category: > Apparel&Wearables
| Product name | 1/2" Color Filled Wristband/Debossed Ink Filled |
| Themes | Sports, Beauty, Health Care, Trade Show, Eco Friendly |
| Product Colors | "Black, Red, Blue, Yellow, Green, Orange, Gray, Pink, Purple, White, Brown |
| Materials | Silicone |
| Sizes | 8" L x 1/5" W |
| Imprint Methods | Debossed |
| Imprint size | 3" x 1/4" |
| Price Include | 1 color 1 side 1 location |
| Packaging | Poly bag |
| Units/Ctn | 2500 |
| Weight/Ctn(lbs.) | 32 |
| Production Time | 7-9 |
This debossed silicone wristband with one color fill is made from 100% eco friendly silicone. Custom colors and sizes are available. Simply deboss these wristbands with your organization logo or text to spread awareness for your cause. These wristbands can be used for any event, Promotions, Fundraiser, Sports, Awareness, Parties, Memories, Seasons, Multi-purposes etc.
| Quantity | Pricing C |
| 100 | $0.50 |
| 1000 | $0.23 |
| 5000 | $0.20 |
| 25000 | $0.18 |
| 50000 | $0.17 |
Send Inquiry :
Related Products :
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
Products Category
Featured Products
Contact Us
Name: Johnson ; Steve ; David ;
Tel: 669-247-5634
Fax: 669-247-5634
Add: 3162 MARTEN AVENUE , SAN JOSE , CA 95148














