1/2" Color Filled Bracelet/Embossed Ink Filled
Product name : 1/2" Color Filled Bracelet/Embossed Ink Filled
Model No. : SP0737
Price : $0.22 and up
Products Category: > Apparel&Wearables
| Product name | 1/2" Color Filled Bracelet/Embossed Ink Filled |
| Themes | Sports, Beauty, Health Care, Trade Show, Eco Friendly |
| Product Colors | "Black, Red, Blue, Yellow, Green, Orange, Gray, Pink, Purple, White, Brown |
| Materials | Silicone |
| Sizes | 8" L x 1/6" W |
| Imprint Methods | Embossed |
| Imprint size | 3" x 1/4" |
| Price Include | 1 color 1 side 1 location |
| Packaging | Poly bag |
| Units/Ctn | 2500 |
| Weight/Ctn(lbs.) | 32 |
| Production Time | 7-9 |
This bracelet is made of 100% eco friendly silicone. Our custom silicone bracelets can emboss the message on your silicone bracelets with various fonts, clip art and logo. Bracelets are available in adult, middle, youth and kids sizes, ranging from 6"- 8". An excellent giveaway item to use at schools, conventions, and charity events.
| Quantity | Pricing C |
| 100 | $0.57 |
| 1000 | $0.28 |
| 5000 | $0.25 |
| 25000 | $0.23 |
| 50000 | $0.22 |
Send Inquiry :
Related Products :
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
Products Category
Featured Products
Contact Us
Name: Johnson ; Steve ; David ;
Tel: 669-247-5634
Fax: 669-247-5634
Add: 3162 MARTEN AVENUE , SAN JOSE , CA 95148













