1/2" Custom Debossed Silicone Wristband
Product name : 1/2" Custom Debossed Silicone Wristband
Model No. : SP0740
Price : $0.13 and up
Products Category: > Apparel&Wearables
| Product name | 1/2" Custom Debossed Silicone Wristband |
| Themes | Sports, Beauty, Health Care, Trade Show, Eco Friendly |
| Product Colors | "Black, Red, Blue, Yellow, Green, Orange, Gray, Pink, Purple, White, Brown |
| Materials | Silicone |
| Sizes | 8" L x 1/2" W |
| Imprint Methods | Debossed |
| Imprint size | 3" x 1/4" |
| Price Include | 1 color 1 side 1 location |
| Packaging | Poly bag |
| Units/Ctn | 2500 |
| Weight/Ctn(lbs.) | 32 |
| Production Time | 7-9 |
This debossed silicone wristband is made from 100% eco friendly silicone. You are free to choose any PMS Color. Wristbands are available in adult, middle, youth and kids sizes, ranging from 6"- 8". Give the wristband away at your next event for easy distribution. Turn it into a keychain for added functionality.
| Quantity | Pricing C |
| 100 | $0.47 |
| 1000 | $0.20 |
| 5000 | $0.17 |
| 25000 | $0.15 |
| 50000 | $0.13 |
Send Inquiry :
Related Products :
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
Products Category
Featured Products
Contact Us
Name: Johnson ; Steve ; David ;
Tel: 669-247-5634
Fax: 669-247-5634
Add: 3162 MARTEN AVENUE , SAN JOSE , CA 95148












