Waist Pouch
Product name : Waist Pouch
Model No. : SP0421
Price : $2.79 and up
Products Category: > Sports&Outdoors
| Product name | Waist Pouch |
| Themes | Sports, Music, Relaxation, Travel, Collegiate |
| Product Colors | Red, Royal Blue, Navy Blue, Yellow, Orange, Purple, White, Black, Pink, Blue |
| Materials | Other Fabric |
| Sizes | 15" L x 4" W |
| Imprint Methods | Silkscreen |
| Imprint size | 2" x 1" |
| Price Include | 2" x 1" |
| Packaging | 20pcs/poly bag |
| Units/Ctn | 300 |
| Weight/Ctn(lbs.) | 29 |
| Production Time | 17-20 |
This waist pouch is made of lycra with TPU coating and elastic belt. The product features an adjustable elastic belt with plastic clip buckle that adjusts from 29" to 36" and stretches to over 46". The zipper pouch is very light and thin, and good ideal for holding ID, keys, MP3 player, while running or exercising.
| Quantity | Pricing C |
| 1000 | $3.24 |
| 2000 | $3.17 |
| 3000 | $3.06 |
| 5000 | $2.99 |
| 10000 | $2.79 |
Send Inquiry :
Related Products :
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
Products Category
Featured Products
Contact Us
Name: Johnson ; Steve ; David ;
Tel: 669-247-5634
Fax: 669-247-5634
Add: 3162 MARTEN AVENUE , SAN JOSE , CA 95148









