Blue Felt Pennant 8" x 18"
Product name : Blue Felt Pennant 8" x 18"
Model No. : SP0409
Price : $0.97 and up
Products Category: > Costume&Party
| Product name | Blue Felt Pennant 8" x 18" |
| Themes | Holidays, Trade Show, Entertainment, Sports |
| Product Colors | Red, Pink, Blue, Green, Orange, Purple,Yellow, White |
| Materials | Other Fabric |
| Sizes | 12" L x 8" W |
| Imprint Methods | Silkscreen |
| Imprint size | 16" x 7" |
| Price Include | 1 color 1 side 1 location |
| Packaging | 10pcs/poly bag |
| Units/Ctn | 500 |
| Weight/Ctn(lbs.) | 33 |
| Production Time | 12-15 |
This pennant is made of felt material. The sewn strip is about 3/4" W. It's useful for new building and ground-breaking ceremonies, new product introductions, team and stadium photos, etc. 12" L x 8" W
| Quantity | Pricing C |
| 1000 | $1.30 |
| 3000 | $1.12 |
| 5000 | $1.04 |
| 7000 | $1.00 |
| 10000 | $0.97 |
Send Inquiry :
Related Products :
|
|
|
Products Category
Featured Products
Contact Us
Name: Johnson ; Steve ; David ;
Tel: 669-247-5634
Fax: 669-247-5634
Add: 3162 MARTEN AVENUE , SAN JOSE , CA 95148









