3" Custom Embroidered Patch
Product name : 3" Custom Embroidered Patch
Model No. : SP0548
Price : $1.09 and up
Products Category: > Patches&Stickers
| Product name | 3" Custom Embroidered Patch |
| Themes | Business, Clothing, School, Organization |
| Product Colors | Red, Blue, White, Yellow, Green, Black, Pink, Purple, Brown, Gray, Orange |
| Materials | polyester |
| Sizes | 3" DIAM |
| Imprint Methods | Embroidery |
| Imprint size | 3"x 3" |
| Price Include | "1 color 1 |
| Packaging | 100pcs/poly bag |
| Units/Ctn | 2000 |
| Weight/Ctn(lbs.) | 20 |
| Production Time | 8-10 |
Embroidered patch with 80% thread coverage. It allow you to present your logo on a range of wearable items including hats, jackets, shirts, and more. Customized colors and logos are available.
| Quantity | Pricing C |
| 200 | $1.45 |
| 500 | $1.30 |
| 800 | $1.24 |
| 1000 | $1.15 |
| 6000 | $1.09 |
Send Inquiry :
Products Category
Featured Products
Contact Us
Name: Johnson ; Steve ; David ;
Tel: 669-247-5634
Fax: 669-247-5634
Add: 3162 MARTEN AVENUE , SAN JOSE , CA 95148







